Vánoční pohár karate v Praze

Druhou prosincovou sobotu dne 11.12.2010 proběhl další ročník vánočního poháru karate v Praze. Naší cestu na Pohár provázelo hned několik problémů. Postupně nám omarodili čtyři  závodníci, takže jsme Martina, Matyáše, Tomáše a Míru  nechali doma. Počasí  nám také moc  nepřálo, hustě sněžilo, a do Prahy jsme dorazili se zpožděním. Nakonec jsme dopadli lépe než oddíl z Ústí nad Labem , který kvůli počasí nedorazil vůbec. S ohledem na vysokou marodnost na disciplínu kata družstev nastoupili naši závodníci ve složení Klára Dušková, Jakub Liška a Jan Němec . Za předvedený pěkný výkon si vybojovali druhé místo a stříbrné medaile. V kategorii kata jednotlivců vybojovali Jan Němec stříbrnou medaili, Klára  bronzovou medaili a Kuba obsadil čtvrté místo. Klárce s Honzikem se podařilo porazit technicky silnější soupeře a o to větší měli ze svého umístění radost . Kuba tolik štěstí neměl ,ale příště bude určitě lépe. V poslední části nastoupil Honzik na kumite , kde porazil svého soupeře a tím získal zlatou medaili a krásný pohár.

Po skončení poháru jsme ještě vyrazili do večerní Prahy. Na Staroměstském náměstí jsme si prohlédli nazdobený vánoční strom obklopený spoustou lidí. Zastavili jsme se u vyřezávaného betlému vedle kterého se na pódiu střídali sbory pěvců a příjemně dokreslovali předvánoční atmosféru. Cestou na náměstí  republiky  přes Prašnou bránu jsme míjeli dva strážce brány v husitské zbroji. Naši závodníci neodolali  a vyfotili se s nimi. Čas běžel a my se museli přesunout na Černý Most , kde jsme nastoupili do autobusu a vyrazili k domovu. To byla naše poslední návštěva Prahy v roce 2010.