Hausnerův národní putovní pohár

Od našich přátel, učitelů bojových umění z Moravy, jsme dostali pozvání na další ročník závodů karate v Brně. Akce byla naplánovaná na pátek 19.března 2010. Dopoledne jsme vyrazili celkem ve třech vozech. V tělocvičně v Brně, Královo Pole se sešla plejáda oddílů z různých částí Čech a Moravy. V jednotlivých kategoriích bylo silné obsazení. Začátek byl v 17.00 hodin. Úvodního slova se ujal shihan Jiří Hausner, držitel 8. Danu v karate. Závodilo se na dvou zápasištích. Přestávky byly omezeny na minimum a přesto se plánovaný konec posunul z původních 21.00 hodin na 22.30 hodin. Pro ty menší  už to bylo dlouhé.V celkovém pořadí získala Klárka krásné třetí místo. Honzík s Matyášem  se ve své kategorii umístili  na čtvrtém místě. Další, čtvrté místo, obsadila v kategorii kata seniorky Lenka. Míra tolik štěstí neměl. V katách mu vylosovali velice silného soupeře již v prvním kole. Ani v kumite neměl příliš štěstí. Taktéž Tomáš s Péťou. I tak si ale zaslouží pochvalu za předvedený výkon. Po skončení závodů a rozdělení cen jsme se sešli na parkovišti před tělocvičnou. Matyáše naložil spolu s Honzíkem jeho otec a jeli domů. Jirka s Lenkou naskládali do jejich vozu Tomáše s Péťou  a taky vyrazili k domovu. My jsme byli pozvaní k jednomu učiteli na víkend. V sobotu se k Halvům  sjeli ještě další učitelé a společně jsme zasadili strom přátelství. Víkend se neúprosně krátil a my museli také vyrazit. Rozloučili jsme se s přáteli a plni nových zážitků jeli domů.