Národní pohár v Praze

Je tu konec víkendu a my máme úspěšně za sebou další naplánovanou akci na začátku měsíce listopadu.V sobotu 7.11.2009 jsme byli pozváni ing. Rachmy Soebajem vyzkoušet si závodit v Národním poháru karate. Jeho pozvání jsme přijali a ráno v 8. hodin se vydali autobusem směr Praha Kobylisy - tělocvična Hovorčovická, kde se závody konaly. Za naše sdružení byli nominováni - Matyáš, Martin, Kuba, Klárka, Míra, Petr a také hlavní trenér Bonsai - Mirek Dušek. Na závody jsme se těšili a zároveň měli i trochu trému,ale ta k patří ke každé soutěži. Byla to nová zkušenost hlavně pro ty, kteří ještě nikdy v karate neměli možnost soutěžit. Tělocvična je o něco větší, než ta ve které trénujeme. Vůbec nás to neděsilo, seminářů ing. Rachmy Soebaja se zúčastňujeme často  a tak nám nebyly tyto prostory cizí. Samotný začátek Národního poháru byl stanovený na 10. hod. Nastoupili jsme všechny zůčastněné oddíly a byli slavnostně přivítány senseiem Soebajem. Pak už nic nebránilo přípravě každého jednotlivce na samostatný závod.V tělocvičně to vypadalo zajímavě. Uprostřed nás čekalo tatami, na kterém se vše odehrávalo a před ním na stolech stály krásné poháry a medaile, které čekaly na své vítěze. Závodilo se podle věkových kategorií. Nejdříve ti nejmladší, pak starší a naposledy senioři. Každý z nich zacvičil jednotlivě katu, kterou si připravil. Po každé kategorii následovalo vyhlášení vítězů. Stříbrnou medaili vybojoval s krásným pohárem Matyáš. Martin s Kubou si odnášeli diplom. Na medailové místo nedosáhli. V kategorii starších ročníků soutěžila Klárka, která  za pěkně předvedenou katu získala 3. místo a bronzovou medaili s diplomem. Za dorostence cvičil Míra a ten skončil na 2. místě s diplomem a medailí. Dále nastoupili senioři Petr a Mirek. Petr se umístil na 3. bronzovém místě a Mirek na 2. stříbrném místě. Po vyhlášení vítězů se připravovali k další části Národního poháru závodníci v kumite. Chtěli jsme si to vyzkoušet. Míra vybojoval 2. místo a stříbrnou medaili, Mirek také stříbro a Petr opět krásné 3.bronzové místo. Všem zúčastněným závodníkům gratulujeme. Čas příjemně utekl a byla tu 12. hodina a s ní konec závodů. Plni dojmů a pěkného zážitku jsme se rozloučili a poděkovali ing. Soebajovi za pozvání. Další naše cesta vedla na oběd, který jsme opravdu snědli s chutí. Posedělo se v naší oblíbené restauraci na Šutce a pak dále pokračovali v cestě na další výlet. Matyáš si hrdě nosil pohár všude sebou, není divu byla to zasloužená vybojovaná odměna. Protože jsme byli vázáni časem odjezdu autobusu domů, stihli jsme se tentokrát stavit na Vítkově, kde otevřeli novou expozici historie. Zájem návštěvníků byl veliký a prohlídka zajímavá. Na památku jsme se vyfotili pod sochou koně, na kterém sedí Jan Žižka. Pomalu se blížil čas dojít na metro a vydat se na Černý Most, kde v 18. hodin odjížděl náš autobus. Stmívalo se a my spokojeni, plni zážitků a trochu i unaveni, jsme odjížděli do Jablonce nad Nisou. Děkujeme panu Benešovskému a paní Liškové za ochotu a pomoc, při převozu autem ráno ze Zásady do Jablonce večer ještě zpátky. Na prosinec nás čeká další závodění a to Vánoční pohár…